• GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Rok 2009

Do Gminnych Sztafetowych Biegów Przełajowych przygotowywaliśmy się od dawna, tym bardziej, że to nasza szkoła miał być gospodarzem tej sportowej imprezy. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili z uczniami odpowiednie treningi, aby podnieść ich kondycję i wytrzymałość, uczyli techniki biegowej. prawidłowego oddechu, wreszcie przeprowadzili eliminacje szkolne, aby wyłonić najlepszych biegaczy, pięć dziewczynek i 5 chłopców, do sztafety 10x800m.

14 maja rano pan dyrektor wraz z panem Zdziśkiem, oznaczyli trasę biegu taśmą ostrzegawczą i czekaliśmy na zawodników. W zawodach wzięło udział 50 zawodników ze szkół gminnych. Przybyłych powitał pan Karol Chrzanowski – dyrektor naszej szkoły oraz pan Zbigniew Ruszczyk – koordynator gminnych imprez sportowych.

Następnie wszyscy udaliśmy się na miejsce zbiórki – do pobliskiego lasku, gdzie pan Z. Ruszczyk przypomniał regulamin zawodów, zasady uczciwej rywalizacji i kibicowania. Po czym wszyscy przyjezdni przeszli całą trasę biegu, aby ja poznać i w trakcie zawodów nie mieć wątpliwości, którędy biec.

Przed startem wykonaliśmy tez solidna rozgrzewkę. Dzień był słoneczny, ale dość chłodny i wiał silny wiatr. A potem już tylko bieg…

Na początku nasi kibice i zawodnicy byli bardzo zaniepokojeni, gdyż sportowcy z Rudki nie przybiegli w czołówce, ale po kilku zmianach sytuacja zaczęła się odwracać. Po każdej turze wyprzedzaliśmy kolejnych rywali i tak w końcu wybiegaliśmy I miejsce.

Nasza drużyna biegła w składzie:

Dziewczęta - Marta Olbryś, Renata Zawrotna, Klaudia Krawczyk, Klaudia Gwiazda, Marta Bagińska,

ChłopcyBartłomiej Pawlak, Bartłomiej Sobotka, Łukasz Mróz, Michał Szlegel, Damian Lech.

Drużynę do biegów przygotowywali pani Małgorzata Szlegel i pan Karol Chrzanowski.

W zawodach wzięły udział drużyny z pięciu szkół: SP Olszyny, SP Szymany, SP Wawrochy, SP Lipowiec i SP Rudka. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Lipowca, a na drugim – z Szyman.

Po rozdaniu dyplomów, nagród i medali na zawodników czekał słodki poczęstunek. Wszystko to ufundował oczywiście Urząd Gminy Szczytno. M.SZ.

GRATULUJEMY !!!

Rok 2010

Kolejny sukces naszych młodych biegaczy! 20 maja zwartą grupą pojechali do Lipowca, aby "sobie pobiegać". Odrobinkę, każdy z nich po 600 metrów. Jak zwykle dali z siebie wszystko! Powtórzyli wynik kolegów z ubiegłego roku i przywieźli do domu złote medale. Było trudniej, bo mieli do obronienia mistrzowski tytuł, ale poradzili sobie świetnie. Nasza sztafeta wystapiła w składzie:

Dziewczęta - Asia Purzycka, Asia Deptuła, Ania Bagińska, Kasia Ptak i Renata Zawrotna,

Chłopcy - Daniel Gleba, Mateusz Lech, Łukasz Mróz, Piotrek Bojarski i Marcin Pawlak.

Gratulujemy drużynie i jej trenerom - pani Małgosi Szlegel i panu Karolowi Chrzanowskiemu, którzy opracowali zwycięską strategię!

Rok 2011

I znów zakwitły jabłonie, zielenią pokrył się kraj... a złotem medale naszej sztafety.

W piątek, 19 maja, bardzo raniutko biegacze z klas IV-VI pojechali do Lipowca, żegnani przez calą szkołę. Nie mogliśmy jednak im porządnie pomachać, bo trzymaliśmy zacisnięte kciuki. Na szczęście koło południa wrócili i mogliśmy już wziąć się do jakiejś pracy. Trzymanie kciuków opłacało się, bo drużyna wróciła ze złotymi medalmi, dyplomami i wspaniałą statuetką.  Serdecznie gratulujemy trenerom i drużynie w składzie:

Dziewczęta - Asia Deptuła, Julita Piórkowska, Ola Gwiazda, Asia Purzycka i Elizka Zebad,

Chłopaki - Daniel Gleba, Adam Ornowski, Mateusz Wilga, Bartek Dąbkowski i Kuba Głażewski.