• GMINNY KONKURS POEZJI

• GMINNY KONKURS POEZJI KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO

W Zespole Szkół w Lipowcu na początku grudnia każdego roku w rocznicę śmierci patrona szkoły K. I. Gałczyńskiego odbywa się konkurs recytatorski, podczas którego prezentowane są wiersze tego wielkiego poety  - piewcy mazurskiej przyrody. W konkursie biorą udział najlepsi recytatorzy ze wszystkich szkół w gminie Szczytno w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.

Uczennice i uczniowie naszej szkoły co roku pod okiem p.Ireny Choroszewskiej starannie przygotowują się do tego wydarzenia i odnoszą spore sukcesy.

ROK SZKOLNY 2009/2010

7 grudnia 2009 roku odbyła się kolejna edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które w szkolnym konkursie recytatorskim zajęły najwyższe miejsca: Aleksandra Cymerys – kl. IV i Julita Piórkowska – kl. V.

Dla Julity był to już drugi występ w tej szkole – w ubiegłym roku zajęła III miejsce. Ola, jako jedna z najmłodszych wykonawczyń, gościła tam po raz pierwszy.

Początkowo nasze „zawodniczki” były trochę onieśmielone, jednak w atmosferze świątecznej, jaka panowała na sali (choinka, wizyta Mikołaja), udało im się tremę przezwyciężyć. I to z jakim skutkiem! Obie recytowały rewelacyjnie i zostały docenione przez jury.

Oto ich wyniki:

Aleksandra Cymerys – I miejsce za wiersz „Dyrektor i pomnik”

Julita Piórkowska – II miejsce za wiersz „Rozmowa między Mikołajem i Konstantym Ildefonsem na temat porządków świątecznych”

Dziewczynki wróciły do szkoły szczęśliwe, uśmiechnięte, z dyplomami i pięknymi nagrodami książkowymi. Możemy być z nich dumni!

Przy okazji warto odnotować fakt, że dla Oli Cymerys jest to już drugi w tym roku szkolnym wielki sukces artystyczny, zdobyła ona bowiem wyróżnienie w konkursie recytatorskim, który odbył się w październiku br. w MDK-u w Szczytnie z okazji IX Dni Papieskich.

I. Choroszewska

ROK SZKOLNY 2010/2011