• DWA OGNIE USPORTOWIONE

24 listopada 2010

W br. szkolnym, do harmonogramu gminnych zawodów sportowych doszła jeszcze jedna dyscyplina – dwa ognie usportowione. Turniej, w którym wzięło udział pięć szkół podstawowych (SP Lipowiec, SP Olszyny, SP Rudka, SP Szymany, SP Wawrochy), odbył się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szymanach. Nasza drużyna wywalczyła w nim I miejsce - przed Szymanami i Lipowcem.

Skład drużyny:

1. Joanna Deptuła (6)
          2. Magdalena Orzoł (6)
          3. Julita Piórkowska (6)
          4. Maja Gwizdała (5)
          5. Mateusz Drężek (5)
          6. Daniel Gleba (6)
          7. Kuba Głażewski (5)
          8. Mateusz Lech (6)

Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Najpierw nastąpiło losowanie kolejności gry poszczególnych zespołów, a następnie p. Zbyszek Ruszczyk bardzo dokładnie omówił regulamin zawodów. Graliśmy na punkty – do 10. trafień i dwóch wygranych setów. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Ostatnie toczyły się w bardzo szybkim tempie, a zawodnicy wykazywali się ogromną wolą walki („tłukli” się piłką nawzajem niemiłosiernie). Rudka nie przegrała ani jednego meczu, ostatni, chyba najcięższy, rozegrała z Lipowcem i po bardzo wyrównanej walce wyszła z niego zwycięsko.

Po posiłku (pyszny krupnik, pączek i sok) podanym w pięknej stołówce wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom turnieju. Bardzo miło było odbierać złote medale i puchar dla szkoły.

Dziękujemy organizatorom i gospodarzom zawodów.

BRAWO RUDKA!

M.SZ.

18 listopada 2011 r.

W kolejnej edycji turnieju drużyna z naszej szkoły zajęła wspaniałe - II miejsce.

W tym roku nasza ekipa wystąpiła w składzie :

Maja Gwizdała, Ola Orzoł, Ola Sosnowska, Paulina Kowalczyk, Jakub Głażewski, Mateusz Drężek, Bartosz Dąbkowski i Kamil Studziński.

Strategią gry kierował pan Karol Chrzanowski.

Gratulujemy i jesteśmy z was bardzo dumni!

28 listopada 2012 r

I znowu sukces!

Nasza druzyna w składzie: Ola Orzoł, Julia Samsel, Klaudia Niedźwiecka, Ola Sosnowska, Filip Gleba, Alek Wilga, Przemek Wnuk i Kuba Sosnowski na kolejnych rozgrywka, które w tym roku odbyły sie w Zespole Szkół w Szymanach wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i nauczycielom - p.Małgorzacie Szlegel i p.Karolowi Chrzanowskiemu.