• Na ratunek dzieciom w Kongo

NA RATUNEK DZIECIOM

W KONGO

Jak wiele szkół w naszym kraju odpowiedzieliśmy na apel UNICEF i przyłączyliśmy się do akcji "Na ratunek dzieciom w Kongo".  Miała ona na celu zgromadzenie funduszy na zakup szczepionek i posiłków terapeutycznych dla małych Kongijczyków. Te dzieci, żyjące w kraju ogarniętym od wielu lat wojną, pozbawione są wielu rzeczy, których posiadanie my uważamy za zupełnie oczywiste.

Postanowiliśmy pomóc na miarę swoich możliwości. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Dzieci rezygnowały z małych przyjemności i zamiast kupić coś słodkiego w szkolnym sklepiku wrzucały drobne do puszki. Każdy dawał ile mógł. Samorząd Uczniowski we współpracy z panią Małgorzatą Dąbkowską i maluchami z Oddziału Przedszkolnego zorganizował loterię fantową, z której dochód częściowo również przeznaczony był na cele akcji. Udało się do działania namówić również niektóre mamy. Panie Alina Bojarska i Ewa Dobrzyńska upiekły przepyszne ciasta, które sprzedawaliśmy na kiermaszu.

W sumie udało się nam  zebrać 220 złotych. Być może dla kogoś to niezbyt wielka kwota, ale my wiemy, że UNICEF będzie mógł kupić za to 440 szczepionek przeciwko różnym groźnym chorobom. Jeśli dzięki temu uda się uratować zdrowie choć jednego małego Kongijczyka, to było warto.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli na nasz apel.